Tanulói tájékoztató

Képzőszerv neve: SIKKes Autósiskola (Varró András e.v.)

Iroda: 3300 Eger. Rózsa Károly út 12.

Irodavezető: Varró Judit, telefonszám: 20/217-3071

Nyitvatartásunk: H-Cs.: 11.00 – 15.00-ig

K-Sz.: 13.00 – 17.00-ig     Péntek: ZÁRVA

Telefonszám: 36/792-481

Iskolavezető: Varró András, telefonszám: 20/9932-551, ímélcím: andrasoktato@gmail.com

Székhelye: 3326 Ostoros, Fenyő utca 1.

Ímélcím:  info@sikkauto.hu

Web: www.sikkauto.hu

Egyéni vállalkozói nyilvántartási szám: 4335765

.Cégbíróság engedélyszáma: KVH/39200-1/2017-NFM

Felnőttképzési engedélyszám: B/2020/007284

Járműkezelés tanpálya: Eger, Nagylapos

Személygépkocsi („B” kategória)

Ha autót szeretnél vezetni, és jelentkeznél a tanfolyamunkra, a következőkre figyelj:

  • a KRESZ tanfolyam megkezdéséhez legalább a 16,5 éves kort be kell töltened, és KRESZ-vizsgát 17 éves kor betöltése előtt 3 hónappal lehet tenni
  • forgalmi vizsgát 17 éves kor betöltése után lehet tenni
  • legalább 8 általános iskolai végzettséged legyen, ezt a következő okmányok valamelyikével igazolhatod: általános- vagy középiskolai bizonyítvány, szakmunkás bizonyítvány, érettségi, diploma. Ezeket eredetiben kérjük bemutatni az irodában.
  • a körzeti orvostól alkalmassági igazolást kell kérned („B” kategóriás jogosítványra)
  • kiskorú tanuló esetén írásos szülői beleegyezés szükséges a tanfolyamra való jelentkezéshez

 

Ha ezeknek megfeleltél, a következő lépésben KRESZ tanfolyamra lehet jelentkezni. Nálunk lehetséges tantermi oktatást, és e-learninges képzést is választani.

A tantermi oktatásról:

  • heti 2-3 alkalom megegyezés szerint a csoporttal: ez összesen 28 óra. Ebből 16 óra KRESZ, 8 óra vezetéselmélet, 4 óra szerkezeti ismeretek. Egy elméleti óra időtartama 45 perc, mi 4 órát tartunk egyszerre. Az oktatás Rózsa Károly utcai irodánkban zajlik, vagy – igény esetén – egyéb helyszínen (iskola, vidék). Egy hiányzás megengedett, több hiányzás esetén pótótát biztosítunk, melynek ára 1500 Ft/óra/fő.

 

Az E-learningről:

  • otthon, saját időbeosztás szerint sajátíthatod el az elméleti tananyagot. Ha nem tudod megoldani, hogy bejárj a tantermi képzésre, bátran ajánljuk ezt a képzési formát.

A tanulónak joga van:

– a képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozói szerződését,

– a vállalkozói szerződés valamennyi pontjában ígért szolgáltatást a képzőszervtől számon kérni, igénybe venni,

– a képzést megszakítani, a pénzét meghatározott feltételek mellett visszakérni,

– a tanfolyam elvégzett részéről hivatalos igazolást kérni,

– az elméleti tanfolyamon mulasztását pótolni és akár több tanfolyamot is (a vizsga előtt, annak sikere érdekében) az egyszer kifizetett díjért igénybe venni,

– egyeztetni a gyakorlati vezetés időpontjait oktatójával és bizonyos észszerű határok között, kérni, hogy a lakásra ill. a munkahelyére menjen el érte,

– oktatót, kocsitípust választani és azon a kocsin vizsgázni,

– oktatócserét kérni,

– megbeszélt gyakorlati órákat legalább 24 órával előtte lemondani,

– panaszt tenni és jogos esetekben kártérítést, követelni,

– titoktartást követelni a képzőszervtől és oktatójától egyaránt a személyiséget érintő kérdésekben,

– a tanfolyamról számlát kérni.

 

A tanuló kötelessége:

– a tandíjat minden esetben előre megfizetni,

– a képzőszerv iskolai és pénzügyi rendtartását elfogadni és betartani,

– az elméleti, gyakorlati foglalkozásokon józan, kipihent állapotban és az oktatási körülményekhez igazodó öltözetben megjelenni,

– az általános emberi normákat megtartani és a foglalkozásokon kulturáltan, viselkedni, azokon aktívan közreműködni,

– a tanfolyami órákra készülni és az oktatói utasításokat, követni (különösen fontos ez a gyakorlati vezetésnél, ahol az oktató a felelős vezető),

– késés esetén az oktatóra legalább 20 percet várni,

– mulasztásait, hiányzásait pótolni,

– a munkavédelmi előírásokat betartani.

 

SIKKes Autósiskola árai

Az alábbi csomagok közül lehet választani:

Alap jogsi csomag I.

  • E-learning képzés. vagy tantermi képzés esetén a kresz tanfolyam díja: 50.000,-Ft
  • gyakorlati óra díja: 9.500 Ft ( a pluszórák is ugyanennyibe kerülnek)
  • heti 2 óra vezetés garantált

Gyors jogsi csomag II.

  • E-learning képzés, vagy tantermi képzés esetén a kresz tanfolyam díja: 50.000,-Ft.
  • gyakorlati óra díja: 12.000 Ft ( a pluszórák is ugyanennyibe kerülnek)
  • heti 6 óra vezetés garantált

 

A jogszabályok szerint 30 óra, illetve 580 km levezetése kötelező. Ennek következtében az egyes csomagok árai a következőképpen alakulnak:

Alap jogsi csomag I.  (50.000)+30x 9.500): 335. 000,- Ft

Gyors jogsi csomag II.  (50. 000)+30×12.000): 410. 000,- Ft

Gyakorlati oktatásnál választható járműtípusok:

  • Renault Scenic (dízel)
  • Citroen C4 (dízel)
  • Fiat Punto (dízel)
  • Opel Astra (dízel)
  • Seat Leon (dízel)
  • Suzuki Ignis (benzin)

 

A tanulók fogyasztóvédelmi szempontból való védelme érdekében közzé kell tenni a fogyasztóvédelmi mutatószámokat. A 179/2011. (IX.2.) Korm. rendelet szerint. A mutatószámokat kategóriánként és negyedévenként kell közzétenni.

VSM: Vizsgasikerességi mutató

ÁKÓ: Átlagos képzési óraszám

A fenti két mutatószámot a KAV (Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpont) határozza meg.

KK: Képzési költség

A képzőszerv számolja ki az előző negyedévben jogosítványt szerzett tanulók összköltségének átlagát kategóriánként. Ha az elmúlt negyedévben tíz tanulónál kevesebb szerzett jogosítványt, akkor az adott kategóriának megfelelő kötelező óraszámokat kell számolni. A képzési költség tartalmazza (az elméleti tanfolyam díját és a gyakorlati órák díját, adminisztrációs díjat) Nem kell tartalmaznia a vizsgadíjakat, orvosi vizsgálat díját, elsősegély tanfolyam díja, vizsgadíjat.

A tanulók kötelesek a gyakorlati órákra és a vizsgákra is (kresz szerinti) vezetésre képes állapotban megjelenni. Távolmaradását köteles 24 órával előbb jelezni gyakorlati oktatójának, ellenkező esetben az óra pénzügyileg megtartottnak tekintendő, de nem számít levezetett órának. A megbeszélt időpontban 20 perc várakozási idő kötelező, ezt követően az órák még megtarthatók.

A kötelező 30 óra után a pótórák díja megegyezik az alapórák díjaival (sima jogsi csomagok esetében 9500 Ft, gyorsjogsi csomagok esetében 12000 Ft) Más autósiskolából áthelyezett tanulóink esetében a gyakorlati óradíj (alapórák és pluszórák esetén is ) 9.500,- Ft.
A vezetési óradíjakat részletfizetési kedvezménnyel (10 óra befizetése egyszerre) is tudjuk biztosítani.

 

Egyéb felmerülő költségek:

  • Orvosi alkalmassági szakvélemény (háziorvosnál fizetendő): 7.200,-Ft
  • Rutinpálya használati díj* + Adminisztrációs költség (Kresz elméleti vizsgadíj* + ügyintézési díj): 20.000,-Ft
  • Forgalmi vizsga díja*: 11. 000,- Ft
  • Első jogosítvány megszerzéséhez elsősegélynyújtásból is vizsgát kell tenni. A tanfolyam díja 18.000 Ft, a vizsgát  a Magyar Vöröskeresztnél lehet megtenni (Eger, Klapka György u. 9.), a vizsga díja* 18.000,- Ft.

* – Az autósiskolánk a díjakat a Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpont (KAV) felé továbbítja ( közvetített szolgáltatás ). A KAV vizsgadíjak alapját a bruttó minimálbérnek a foglalkoztatói közterhekkel növelt értékéből számított átlagos havi óradíjra vetített értéke szerint határozza meg. Ezért a minimálbér változásával a díjak automatikusan változnak.

 Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzésének módja

Az elsősegély-nyújtási ismeretek  nem tanfolyamköteles, de vizsgaköteles tantárgy. Iskolánk a jobb felkészülés érdekében megfelelő létszámú jelentkező esetén felkészítést szervez és megszervezi a vizsgára való jelentkezést is. Emellett ez a tananyagrész e-learninges formában is igényelhető. Ha a tanuló nem veszi igénybe ezt a szolgáltatást, saját magának kell intéznie az elsősegélynyújtás-ismeretek vizsgáját.

A sikeres vizsga után az Országos Mentőszolgálat által előírt ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt megyei szervezete igazolja.

Az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését – végzettségre való tekintettel – az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, gyógyszerészek, továbbá a védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, diplomás közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, valamint az egészségügyi szakközépiskolát és szakiskolát végzettek az iskolai végzettséget tanúsító okirattal igazolhatják, melyet Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpontnál  be kell mutatni.( 31/1992 (XII.19.) NM rendelet alapján)

A Vöröskeresztes igazolás bemutatása:

A Vöröskeresztes igazolást vagy elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését igazoló egyéb okiratot a vezetői engedély igénylésekor  kell bemutatni a Kormányablaknál.

A mentesítési kérelmek elbírálásakor a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározónak tekinteni. Amennyiben a mentesítés érdekében az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás alátámasztására külföldön, illetve nem magyar nyelven kiállított okiratot nyújtanak be, azt hiteles magyar fordítással és a Magyar Vöröskereszt által kiállított megfelelőségi nyilatkozattal is el kell látni.”

Rendkívüli Pályaalkalmassági Vizsgálat (PÁV)

A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz a külön jogszabályban (11/1998. XII.20. KM-BM rend.) előírt gépjármű-vezetési gyakorlatból öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző 2 éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni. Amennyiben a Tanuló valamely kategóriában tett öt sikertelen forgalmi vizsgát követően a rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett, a továbbiakban járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem kötelezhető.

JELENTKEZÉSI LAP ÉS TÁJÉKOZTATÓ PÁLYAALKALMASSÁGI VIZSGÁLATRA :https://vizsgakozpont.hu/uploads/2020/dokumentumok/jelentkezesi-lap-tajekoztatoval-20201006.pdf

 

A képzéshez nyújtott állami támogatás: a sikeres KRESZ vizsga időpontjában 20 év alattiak, valamint GYES-EN, GYED-en lévők 25.000,-Ft állami támogatást kaphatnak a 55/2018.(III.23.) Korm.rendelet alapján. A KRESZ tanfolyam kezdetétől számítva vizsga nélkül kilenc hónapig érvényes. Az elméleti oktatás sikeres vizsga nélkül egy év után elévül. A tanuló a sikeres elméleti vizsga után két éven belül tehet sikeres forgalmi vizsgát, utána elévül.

A képzés díjai és vizsgadíjai az ügyfélfogadó irodában, ügyfélfogadási időben befizethetőek számla ellenében,kivétel, ha az első KRESZ elméleti vizsga sikertelen, akkor a további vizsgákat a tanulónak kell kérnie a vizsgaközpontnál (Eger, Töviskes tér 1/A), ahol kizárólag bankkártyás fizetés lehetséges. Az oktató pénz átvételére nem jogosult.

A Tanuló áthelyezését kérheti más képzőszervhez. A tanuló által elvégzett képzésről az elbocsátó iskola kitölti a Képzési igazolást  3 munkanapon belül és azt a Tanulónak átadja. A kiállítás megtagadásával a képzésben résztvevő másik képzőszervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet.  A nyomtatványt 3 példányban kell kitölteni. – Az igazolás kitöltése után egy példány az elbocsátó szervnél marad, két példányt vagy a kérelmezőnek kell átadni, vagy 3 napon belül a KAV-hoz kell továbbítani. – Amennyiben a képzésben résztvevővel kötött szerződésben a felek a képzésben résztvevő eltávozása esetén további díjak megfizetésében állapodnak meg, a szerződés szerinti további díjak megfizetése a képzésben résztvevő áthelyezésekor esedékes.

Ilyenkor áthelyezési költségként 20 000,- Ft fizetendő.

A vizsgát a Vizsgabiztos köteles felfüggeszteni, ha a Tanuló:

  • a személyazonossága tekintetében a Vizsgabiztost megtévesztette,
  • a vizsgán szeszes ital vagy más hasonlóan ható szer hatása alatt jelent meg,
  • a Vizsgabiztost döntésének meghozatalában előny átadásával vagy ígéretével,
  • illetőleg fenyegetéssel befolyásolni törekedett.

A vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg. Ha átmentél a forgalmi vizsgán, jogosítványt a helyi okmányirodában igényelhetsz.  Ehhez legyen nálad, az orvosi alkalmassági szakvélemény EREDETIBEN, iskolai bizonyítvány EREDETIBEN (min. 8. általános) elsősegélynyújtó tanfolyami igazolás EREDETIBEN, személyi igazolvány. Van lehetőség az első vezetői engedély automatikus, hivatalból történő kiállításának kezdeményezésére, erről bővebb tájékoztatást itt találsz: https://nyilvantarto.hu/hu/vezetoiengedely_automata_elso

A képzés felügyeletét ellátó szervek

A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 18.§ (8) bekezdése, illetve a Kormány 284/2018. (XII. 21.) Korm. rendelete, továbbá a 1/2019. (I. 7.) ITM rendelet alapján a közúti járművezetők vizsgáztatását, utánképzését és képzésfelügyeletét, a közúti közlekedési szakemberek vizsgáztatását és képzésfelügyeletét, valamint a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatát 2019. január 1. napjától a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság végzi országos működési területtel. Elérhetőség: 3300 Eger, Töviskes tér 1/A Tel. :  36/ 510-308

Építési és Közlekedési Minisztérium 1054. Budapest, Alkotmány u. 5.

Heves Megyei Kormányhivatal Egri Járási Hivatala Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály Fogyasztóvédelmi Osztálya

3300 Eger, Kossuth Lajos út 9., Telefonszám: +36 (36) 515-598

Heves megyei gazdasági kamarák mellett működő Békéltető Testület, 3300 Eger, Faiskola út 15., Telefonszám: +36 (36) 416-660/10